Blog

Wizerunek – jak jesteś postrzegany w 30 sekund?

Wizerunek – jak jesteś postrzegany w 30 sekund?

Pierwsze wrażenie to fundament a nawet korzeń tworzenia swojego (lub czyjegoś) wizerunku. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak powinieneś wywierać pierwsze wrażenie?

Jeśli nie to popatrz na jeden z eksperymentów, który wyłania u 80% społeczeństwa te same sylwetki kandydatów na stanowisko prezydenta stanu.

Eksperyment - Sprawdź się

Z każdej grupy kandydatów, wybierz jednego, który twoim zdaniem powinien zostać prezydentem twojego miasta.

GRUPA I

1_price

GRUPA II

2_price

 

GRUPA III

3_price 

Gotowy? - Sprawdź wyniki eksperymentu

Czy wybrałeś tych kandydatów?4_price 

Eksperyment był przeprowadzany wielokrotnie w uniwersytecie zlokalizowanym w miasteczku Princeton. Za każdym razem jego wyniki pokrywały się ze sobą.

Dlaczego warto zadbać o swój wizerunek?

  • Twój odbiorca w 1/10 sekundy ocenia cię podświadomie – często błędnie – na pewno ty też oceniałeś jakiegoś urzędnika, policjanta wiedząc, że u tej osoby nic nie załatwisz :)
  • Następne 30 sekund to elementy, które budują Twoją siłę. Mózg rozmówcy zwraca uwagę na postawę i mowę ciała, jak się poruszasz, jak się wysławiasz i sprawdza Twoją pewność siebie.
  • Budujesz w sobie wewnętrzną siłę, stajesz się bardziej pewny siebie.

Dlatego chciałbym abyś po dzisiejszym wpisie zastanowił się i pomyślał: „Jak chciałbym być postrzegany/a przez mojego rozmówcę?” – zmodeluj te cechy i zacznij od dziś budować swoje dobre, pierwsze wrażenie!

Posted in: Motywacja, NLP, Relacje, Zmiana osobista

Zostaw komentarz (0) ↓

Pozostaw komentarz

*