Blog

Nie rób nic – nie będzie nic

Nie rób nic – nie będzie nic

Jakiś czas temu zamieściłem osobistą „obietnicę” w tym poście pod koniec tekstu.

Tutaj ją przywołuję:

 

Zastanów się nad tym choć trochę dłużej

Jakiś czas temu wpadł nam do głowy pomysł przeprowadzenia spotkania w średniej szkole. Autoprezentacja na maturze. Chcemy trafić do szerokiego grona osób, aby jak najlepiej się zaprezentować. Nie wiemy czy szkoła będzie zainteresowana naszą ofertą. Zależy nam, żeby chciała. Ale jak się nie przekonamy to się nie dowiemy prawda?

Nie rób nic – nie będzie nic

 

Chciałbym z przyjemnością powiedzieć, że organizacja i wszystko „to w około” przyszło nam bez problemu i był to dla nas chleb powszedni. Jednak prawda jest inna, bo spędziliśmy kilkadziesiąt godzin na zapewnieniu sobie warunków do przeprowadzenia intensywnego szkolenia ze sposobu zapamiętywania. Wyobraź sobie teraz, że są ludzie, których widujemy codziennie. Ludzi, którzy po prostu są i od życia dużo nie wymagają. Spoglądają w stronę osób, które dążą do osiągnięcia marzeń i powiedzą: Ten to ma szczęście. Jemu to się powodzi. Los mu sprzyja. Mi by się nie chciało.

No właśnie, i tutaj mamy cenną uwagę – takiej osobie by się nie chciało albo całą pracę, którą ktoś poświęca, by osiągnąć „lepsze jutro” przypisuje losowi lub szczęściu.  Jaką ścieżkę wybierzesz – sukcesu czy przeciętności – zależy tylko od Ciebie, sposobu Twojego myślenia i ludzi, na których trafisz. Dlatego czym prędzej podejmij decyzję, bo na tym świecie (o ile mi wiadomo) żyjesz tylko raz. Kim chcesz być?

Tymczasem zamieszczam zdjęcie, które dla mnie jest ikoną mojego małego sukcesu:
Jeśli chcesz to możesz

 

Posted in: Motywacja, Zmiana osobista

Zostaw komentarz (0) ↓

Pozostaw komentarz

*