Efektywne kampanie reklamowe

Efektywne kampanie reklamowe

Niezależnie czy znajdujesz się w mieście bądź miasteczku, na ulicy lub w kinie – reklamy atakują Cię natłokiem informacji z każdej strony. Pomimo stosowania wielu perswazyjnych chwytów i sztuczek , skuteczność reklam jest bardzo niska, gdyż wiele z przekazywanych informacji nie trafia do odbiorców tak jak powinno. Miliony billboardów, miliony niechcianego spamu, milion spotów telewizyjnych doprowadził do sytuacji, że typowi klienci ignorują tradycyjny marketing, który żmudnie wtłaczany jest przez agencje marketingowo-reklamowe, które zazwyczaj zatrudniają mało profesjonalnych, a co za tym idzie,i kompetentnych ludzi.

Zastanawiałeś się kiedyś nad przekazem reklam?
Zauważyłeś ich rodzaje?

Pomyśl teraz o kampanii Coca-Coli, przecież wszyscy ten produkt już znają ale czy emisja spotu nie powoduje, że w upalny dzień chciałbyś sięgnąć po tą, jedyną, chłodną szklankę, tego gazowanego napoju? A przecież jest to tylko i wyłącznie rodzaj kampanii informacyjnej!

Popatrz teraz głębiej! Czy Coca-Cola skupia się tylko na reklamie w mediach?

Nie! Coraz częściej firma „wychodzi do konsumentów”. W wielu miastach rozdawane są puszki, organizowane są koncerty, rozdawane są nagrody (szczęśliwa ciężarówka).
Dział marketingu stara się coraz mocniej zaskoczyć by zostać „wyróżnionym z tłumu”.

Teraz już pewnie widzisz, że tradycyjna, nudna reklama – niewiele wnosi, musisz zaskoczyć odbiorcę, bo nudne reklamy po prostu nie działają. A jak nie działają – to tracimy pieniądze, które moglibyśmy wypłacić pracownikom lub zostawić je na ulicy – przecież, tak samo je wydasz.

Co proponujemy?

Jako firma, która zna potrzeby odbiorcy, pasjonuje się wieloma sektorami rynku, wie jak myśli „szary kowalski”, proponujemy Ci efektywną kampanię reklamową. Możemy ją przeprowadzić w całości, opracujemy dla Ciebie pomysł jednak zanim zaczniemy współpracę, będziemy potrzebowali informacji o jaki produkt chodzi, w jaki rynek chciałbyś trafić, kim będą Twoi odbiorcy i co chciałbyś osiągnąć. Są to niezbędne informacje, by przeprowadzić badania oraz dopasować typ skutecznej kampanii reklamowej.

Nasze usługi kładą nacisk na stałą komunikację z klientem, więc na bieżąco będziemy raportować efekty i postęp!

Wprowadź trochę świeżości do swojej firmy!

Co możemy Tobie zaoferować?

Każda reklama, dla każdej firmy powinna być inna i innowacyjna w taki sposób aby wywołała ona pożądane reakcje na bodźce, które zawiera dane reklama. Naszym celem będzie stworzenie odpowiedniej kampanii, która dotrze do twoich klientów i pozwoli Tobie osiągnąć zakładane przez Ciebie cele. W zależności od twojego zapotrzebowania możemy opracować koncepcję reklamy, samą reklamę oraz długoterminową kampanie reklamową. Na działania reklamowe, które oferujemy składa się nie tylko prasa, radio i telewizja – jest jeszcze wiele innych dróg komunikacji, które są znaczniej skuteczniejsze niż typowa, tradycyjna reklama.

Kreowanie wizerunku

Posiadając swoją firmę, powinieneś zadbać o wizerunek. To ważny element reklamowy, który wykreowany w odpowiedni sposób przynosi potencjalne efekty sprzedażowo-ekonomiczne. O samym wizerunku słyszałeś wiele razy, lecz czy zastanawiałeś się co tak on naprawdę wnosi w życie Twojego klienta?

Wiele przedsiębiorców nie zastanawia się nad tym, zresztą i sami klienci często wybierają „lepszą firmę” nieświadomie kierując się właśnie jej wizerunkiem. Zagłębiając się dalej w jego tajniki pewnie zauważysz, że nie jest on „prostym elementem” do wykreowania. Rozejrzyj się dookoła, popatrz teraz na konkurencyjną firmę za oknem bądź przypomnij sobie sklep w którym ostatnio robiłeś zakupy…

Jakie wyciągnąłeś wnioski?

Znana kawiarnia, czy wiesz, że to polska marka?

Coffee heaven – jedna z bardziej rozpoznawalnych marek w Polsce – czy wiesz, że to polska marka?

Jeżeli pomyślałeś o sklepie to prawdopodobnie wizerunek tego sklepu został oceniony na podstawie twoich doświadczeń na które składa się wygląd, obsługa, przyjazność otoczenia i interakcje z nim. Jeżeli natomiast popatrzyłeś na firmę, prawdopodobnie oceniłeś jej wizerunek zewnętrzny, gdyż mogłeś nie mieć do czynienia z tą instytucją, firmą, przedsiębiorstwem. Co mogło się złożyć na tą ocenę? Wygląd zewnętrzny, reklama, kolor a nawet niezależna od przedsiębiorcy pogoda!

Ale uwaga… Wszystkie te elementy, które wywierają wpływ na Twoim potencjalnym kliencie – można zagłuszyć! Naszym zadaniem będzie opracowanie takiej koncepcji aby wizerunek Twojej firmy uległ drastycznej zmianie na lepszy, aby został on zauważalny w podświadomości Twoich klientów oraz by sami klienci świadomie zauważyli, że o nich dbasz!

Pamiętaj jednak, że wizerunku nie zmienisz w 5 minut, będzie to długotrwały wieloetapowy proces, który razem z Tobą będziemy przeprowadzać.

Oferta dostosowana jest do wielkości twojej firmy oraz targetu, który chcesz osiągnąć. Procesy zmiany wizerunku w zależności od Celu, który zakładasz mogą różnić się działaniami, które będą niezbędne aby osiągnąć to co sobie zaplanowałeś.