Blog

Bądź ponadprzeciętny – będziesz lepszy ;)

Bądź ponadprzeciętny – będziesz lepszy ;)

Cześć!

Dzisiaj pierwszy dzień lata – przynajmniej tego meteorologicznego, jest to najdłuższy dzień w roku. Za kilka dni maturzyści odbiorą swoje wyniki, uczniowie szkół uzyskają świadectwa a studenci będą zmagali się z ostatnimi egzaminami. Dla mnie to jest element, który wyróżnia nas jako ponadprzeciętnych – i o tym chciałem dziś mówić.

Na starcie jesteśmy przeciętni – nie wyróżniamy się od ogółu ludności. To jak pokierujemy własnym życiem zależy od nas. Chcesz być przeciętny tak jak 60% społeczeństwa? Gorszy od przeciętnych (30% społeczeństwa) czy lepszy – czyli ponadprzeciętny?! Uwierz mi, że nie trudno jest znaleźć te 60% – to osoby, które nie rzucają się w oczy, nic nie wnoszą, są banalne, sztampowe  - po prostu są zwykłe…
Dla początkujących psychologów to dobre osoby do ćwiczeń, perswazji, wywierania wpływu i analiz – chyba nie chcecie być manekinami w rękach innych :) ?

Dlatego dzisiaj zachęcam Was do dołączenia do elitarnej grupy 10% bo sposobów na bycie ponadprzeciętnych możemy mnożyć na wielu kalkulatorach – a uzyskanie końcowego wyniku i tak będzie niemożliwe ;)

Jak to robić? – posłużę się kilkoma drogami, bo ich możemy wybierać wiele. Każda prowadzi do sukcesu – bo nawet porażki budują wnioski – następnym razem nie zmarnujemy czasu na to co nie przynosi zamierzanych efektów.

Wakacje?

Jeśli masz czas, nie marnuj go na siedzenie przy komputerze, szwędaniu się po mieście. Znajdź coś co pozwoli ci osiągnąć jakieś korzyści na poczet przyszłego życia. Idź na miesiąc do pracy, wyjedź za zarobione pieniądze za granice, zawrzyj nowe znajomości.
Wakacje przeciętniaka: nie pracuje, gra na komputerze, chodzi bez sensu po ulicy, nie zarabia, nie poszerza swoich umiejętności.

Studia?

Szukaj perspektywicznego kierunku. Szukaj kierunku do którego masz predyspozycje – jeśli będziesz najlepszy to psychologia, zarządzanie – też może być dobrą drogą, którą wybiera większość – ale często się do tego nie nadaje.

Umiejętności?

Jeśli wymienicie 10 osób z waszych znajomych, którzy poszerzają swoją wiedzę, umiejętności – popatrzcie na siebie, kiedy to wy ostatnio zrobiliście?

Społeczeństwo

Co zrobiłeś dla niego dobrego? Widzisz papierek na ulicy? Czemu go nie podniesiesz? Jeden, dwa bądź nawet 5 które podniesiesz nie uczyni z ciebie śmieciarza! A zrobisz coś czego nie robią inni.

To zaledwie kilka kategorii, w której Ty możesz stać się lepszy od innych. Uwierz mi, że gdybym chciał wypisać je wszystkie zabrakło by mi miejsca na tej stronie i czasu… ;)

Dlaczego warto być lepszym?Posted in: Motywacja, Zmiana osobista

Zostaw komentarz (0) ↓

Pozostaw komentarz

*