Blog

3 skuteczne sposoby na zwiększenie energii!

3 skuteczne sposoby na zwiększenie energii!

Ale zanim cokolwiek na ten temat się dowiesz, wczytaj się w poniższe słowa…

Od samego początku naszego istnienia troska naszych opiekunów (rodziców, wujków, starszego rodzeństwa czy dziadków) kierowała ich tak, żebyśmy byli jak najlepiej rozwinięci nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Uczyliśmy się chodzić, mówić, bawić, obserwować – to oni sterowali nami tak, abyśmy z tego czasu wyciągnęli jak najwięcej pożytku. Gdzieś po drodze przyswoiliśmy sobie słowa i zachowania (wzorce) tych osób, żeby w przyszłości postępować tak jak oni.

Co możemy dzięki temu wydedukować? Nic, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że słowa, które usłyszeliśmy mając kilka lat odbijają się po dziś dzień szerokim echem po naszym mózgu jako głos wewnętrzny.

Zdarzyło Ci się, że chciałeś zrobić coś fajnego – iglo, karmnik dla ptaków albo ładny rysunek? Co usłyszałeś w rezultacie od innych? „Jesteś głupi”, „Co za nieudacznik”, „To Ci nie wyjdzie”? To co słyszysz od osób na których się wzorujesz, bardzo szybko przyswajasz.
Jest duże prawdopodobieństwo, że chcąc zrobić coś ponownie, Twoje plany spalą się na panewce, tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś kiedyś powiedział Ci, że to co robisz – nie wyjdzie!

Często zadaję ludziom pytanie, dlaczego się poddali, czemu zrezygnowali z tego o czym marzyli. W gruncie rzeczy słyszę „To nie miało sensu”, „I tak by mi się nie udało”. To są typowe słowa powtarzane sobie samemu, kiedy przychodzi chwila rezygnacji. Myśl przelatująca jak strzała, uruchamia samospełniającą się przepowiednię utwierdzając Cię w przekonaniu, że to było bez sensu. Masz rację, skoro zrezygnowałeś i poddałeś swój plan wątpliwości, to przekonanie było prawdziwe! Przecież Ci się nie udało! Gdybyś jednak dążył do osiągnięcia celu i otrzymał od losu, to na czym Ci zależało i zamierzony cel zwieńczony był sukcesem, Twoje przekonanie byłoby fałszywe. Nieprawdziwe.

Henry Ford

Nieważne czy myślisz, że możesz lub nie, w obu przypadkach masz rację.

Henry Ford

Ten cytat, mimo paradoksu jest prawdziwy,
w zależności jaki masz sposób myślenia, taki będzie Twój rezultat!

 

Poniżej dostajesz 3 skuteczne sposoby na zwiększenie energii!
Te strzykawki motywacyjne wiele razy pomogły wielu ludziom w dążeniu do celu, mimo że było ciężko.

1 Masz coś do zrobienia. Zadanie domowe. Praca przy domu. Obiad. Nie chce Ci się. To zrozumiałe.

tired man

Nic dziwnego, że nie masz chęci do działania skoro leżysz na łóżku, oddychasz powoli i prawie usypiasz! Pierwsze co musisz zrobić, to złamać ten stan fizjologiczny. Myślenie o celu nie wystarczy. Wstań. Otwórz szerzej oczy, pozwól aby Twoje powieki odsłoniły zazwyczaj zasłonięte części oka, napnij wszystkie mięśnie o których pomyślisz, podskocz kilka razy i zauważ. Zauważ co zmieniło się w Twoim stanie. Ze strony biologicznej – wskutek reakcji chemicznych, skurczów i rozkurczów mięśni, Twój organizm potrzebuje więcej tlenu. Krew szybciej płynie. Świeży dopływ tlenu dociera do mózgu, z powrotem prawidłowo funkcjonujesz. Gratuluję, wróciłeś do ludzi, którzy żyją! Weź się teraz za to, co masz zrobić. A jeśli nadal Ci się nie chce, spójrz na punkt drugi, ale tylko i wyłącznie, jeśli zrobiłeś poprawnie pierwszy!

2 Określ sobie cel. Niektórzy nie chcą wykonywać konkretnej czynności tylko dlatego, że nie widzą w niej sensu albo nie sprawia im to radości. A jak Ty masz?
Jest grupa ludzi, która mówi „brak mi motywacji” – nie mają jej, ale tylko dla tego, że nie określili sobie skutecznie motywu. Etymologia słowa „Motywacja” kieruje do motywu. Naznacz go sobie, tak żeby sprawiał Ci radość. Chcesz zacząć odrabiać systematycznie i z zapałem zadania domowe? Wyobraź sobie jak dobrze będziesz prosperować w przyszłości w swojej firmie dzięki nawykowi, którego niebawem nabędziesz. Rodzice kazali Ci pomalować płot? Zrób to i podziwiaj swoją pracę, bo w końcu zainwestowałeś w to dużo czasu. Zaczerpnij satysfakcji z przygotowania obiadu. Im więcej godzin poświęcisz jako mistrz swojej kuchni tym bardziej Twoja partnerka będzie Ci się odwdzięczać za pyszne posiłki. Trochę wirtuozerii, kolego.

3 Użyj grywalizacji

koscidogryTo jedna z moich najskuteczniejszych technik, które odkryłem jakiś czas temu za pomocą książki „Grywalizacja” Pawła Tkaczyka opisującego determinację do grania.
Przy okazji, jestem w stanie posprzątać gruntownie cały pokój w 18 minut, a Ty?
Jeśli jeszcze nie masz motywacji do posprzątania pokoju, zobacz czy jesteś w stanie zrobić to w zaledwie kilkanaście minut. Zmierz się sam ze sobą, mimo że nie posprzątasz go dokładnie. Nawet jeśli miałbyś oszukać sam siebie - postaw sobie wyzwanie, które Cię zachęci do działania. Jakiś czas temu jeździłem samochodem niezbyt ekonomicznie. Zdawałem sobie sprawę, że spalanie jest wyższe, ale nie robiło to na mnie wrażenia. Któregoś dnia, założyłem się z tatą, kto na monitorze spalania będzie miał 5.4 l/100 km, ten otrzyma 100 zł od przegranego. Uwierz mi, chęć wygranej była tak duża, że wygrałem, a czas jaki mi zajęło osiągnięcie takiego wyniku, utrwaliła nawyk ekonomicznej jazdy. 

Posted in: Motywacja

Zostaw komentarz (0) ↓

Pozostaw komentarz

*